History of Art

Android

History of Art
Versiyon:1.0.3
İNDİR

Uygulama Açıklaması

İNSANOĞLUNUN YARATICILIK TARİHİNİ KEŞFEDİN

Tarih öncesinden günümüze, resimden mimariye, dekoratif sanatlardan heykele, Rönesanstan Post-minimalizme, Antik Mısır’dan Aztek uygarlığına, İslam sanatından Çin sanatına, Neolitik mimariden Çağdaş mimariye uzanan bir yolculuğa çıkmak ister misiniz?

‘History of Art’ uygulaması aşağıdaki özellikleri ile bu yolculukta size rehberlik edecek:

ZENGİN İÇERİK
- 200’den fazla sanat akımı ve stili,
- 300’den fazla kültür ve dönem,
- 350’den fazla mimari stil ve bölge,
- 180’den fazla sanat okulu ve grubu,
- 40.000’den fazla sanatçı ve mimar,
- 120.000’den fazla sanat eseri,
- 50.000’den fazla mimari eser,
- 200.000 den fazla Wikipedia makalesi

ÇAĞLAR BOYUNCA SANAT: Tüm sanat tarihi; akımların, stillerin, kültürlerin, mimari stillerin, sanat gruplarının, okulların ve eserlerin aynı dönem içindeki uygulamalarının birbirleriyle karşılaştırılabilmesi ve tarih boyunca gelişimlerinin izlenebilmesi için dönemlere ve çağlara göre ayrıştırılmıştır.

AKIMLAR VE STİLLER: Romanesk, Gotik, Rönesans, Barok, Romantizm, Realizm, Empresyonizm, Puantilizm, Sembolizm, Art Nouveau, Ekspresyonizm, Fovizm, Kübizm, Dada, Minimalizm, Pop Sanatı, Biomorfizm, Neo-Minimalizm ve daha birçok akım ve stili başlıca eserleri ve önde gelen sanatçıları ile inceleyebilirsiniz.

KÜLTÜRLER: Okyanusya’dan Afrika’ya, Çin’den Keşif Öncesi Amerika’ya, Budizm’den İslam sanatına dünya üzerindeki 300’den fazla kültürü; Hint, Japon, Kore, Fars, Budist, Hindu, Osmanlı, Avustralya Yerlileri, Yeni Gine, Hawai, Nok, Akan, Hopewell, İnka, Olmek, Aztek ve çok daha fazlasını önde gelen sanat eserleriyle birlikte keşfedebilirsiniz.

MİMARİ: Neolitik, Antik Roma, Vizigot, Abbasi, Romanesk, Gotik, Hind-i İslam, Ekspresyonist, Modern, Brütal, Neomodern vb. mimari stiller ve ABD, Fransa, Kanada, Brezilya, Fas, Mısır, Çin, Avusturya, Rusya, Tayland, Endonezya ve daha birçok bölgenin on binlerce mimari eserini keşfedebilirsiniz.

OKULLAR VE GRUPLAR: Sanatçıların eğitim gördükleri, birbirleriyle etkileşim içinde oldukları ve birbirlerine ilham verdikleri ortamlar olarak okullar ve gruplar sanat tarihinde önemli bir yere sahiptir.

Florentine, Antwerp, Utagawa, Barbizon, Hudson River, Bauhaus, Nazarene, Skagen Painters, Fluxus, Young British Artists ve daha birçok okul ve grubu, önde gelen sanatçı ve eserleriyle birlikte inceleyebilirsiniz.

GALERİLER: Kuşlar, Portreler, Paris, Uyku, Yağmur gibi içerdikleri konulara göre gruplanmış galeriler sayesinde:
- Yeni sanatçılar, sanat eserleri, akım ve stilleri keşfedebilir,
- Çağlar, kültürler ve bölgeler boyunca sanatın gelişimini ve çeşitliliğini görebilirsiniz.

ÖNDE GELENLER: Sanat tarihini incelemeye; en popüler sanat eserleri, sanatçılar, mimarlar, mimari yapılar ve müzeler ile başlayabilirsiniz.

Leonardo da Vinci, Michelangelo, Caravaggio, Rembrandt, Claude Monet, Vincent van Gogh, Gustav Klimt, Kandinsky, Pablo Picasso ve çok daha fazlası.

Andrea Palladio, Mimar Sinan, Christopher Wren, Gustave Eiffel, Antoni Gaudí, Frank Lloyd Wright, Le Corbusier, Louis Kahn, Frank Gehry, Norman Foster, Zaha Hadid ve çok daha fazlası.

SANATIN TEMELLERİ: Uygulamamıza, sanatı daha iyi anlamanıza yardımcı olabilmek için temel sanat terimlerini (formlar, teknikler, türler, vb.) içeren bir sözlük ekledik.

Baskı Resim, Montaj, Etkileşimli Sanat, Veduta, Fotoğraf, Gravür, Gravür, Gravür, Kitsch, Pitoresk ve daha fazlası.

HER GÜN YENİ BİR KEŞİF: Sanat tarihi yolculuğunda size yeni kapılar açabilmek amacıyla her gün yeni bir sanat eseri, mimari eser ve sanatçı/mimar tanıyacağınız dinamik bir bölüm oluşturduk.

DİĞER ÖZELLİKLER:
- Haritalar,
- Zaman çizelgeleri,
- Favori yönetimi,
- İlgili Wikipedia makaleleri,
- Uygulama içi aramalar,
- Paylaşım yönetimi,
- Uygulama dışı arama,
- Uygulamayı farklı dillerde kullanma olanağı (Şu an için 20 dil)


Yayınlanma: