Google Asistan

Android

Google Asistan
  • KategoriBusiness
  • Gereksinimler5.0 ve sonrası
  • Dosya Boyutu1,3M
  • Güncelleme
  • GeliştiriciGoogle LLC
  • PlatformAndroid
Versiyon:0.1.187945513
İNDİR

Uygulama Açıklaması

Parmaklarınızı oynatmadan yardım almak için Google Asistan'ı edinin

Google Asistan ihtiyaç duyduğunuz yerde ve zamanda size yardım etmeye hazır. Asistan ile programınızı yönetebilir, gündelik işlerinizle ilgili yardım alabilir, akıllı ev cihazlarını kontrol edebilir, eğlencenin tadını çıkarabilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz.

"Ok Google" diyerek başlamanız yeterli

Sesle komut vererek müzik çalın ve video oynatın

Belirli bir müzik türündeki parçaları arayabilir, favori şarkılarınızı, şarkı listelerinizi veya podcast'lerinizi çalabilir, müzik videolarınızı oynatabilirsiniz. İsterseniz yemek yaparken, ders çalışırken ya da spor yaparken dinlenecek şarkılar bulabilirsiniz. Ayrıca şarkıları atlayıp ses seviyesini ayarlayabilirsiniz.

"Spor müziği çal"
"Spotify'da Haftalık Keşif şarkılarımı çal"
"Ses seviyesini 5'e ayarla"

Ellerinizi kullanmadan telefon edip kısa mesaj ve e-posta göndererek çevrenizle iletişimde kalın

Asistanınız sayesinde sizin için en önemli kişilerle iletişimi sürdürmek hem hızlı hem de kolaydır. Kişilerinize telefon edebilir, kısa mesaj ve e-posta gönderebilirsiniz.

"Okunmamış mesajlarımı oku"
"Pınar'ı ara"
"Samet'e "Geliyorum" diye mesaj at"

Pratik yol tarifleri ve yerel bilgiler alın

İşletmeler, restoranlar ve turistik yerlerle ilgili sorularınızın yanıtlarını (ör. çalışma saatleri, trafik bilgileri, Google Haritalar yol tarifleri) hemen bulabilirsiniz. Ayrıca favori araç paylaşım şirketinizden araç ayarlayabilir veya gideceğiniz yerin yakınında park yeri bulabilirsiniz.

"İşe gidiş trafiği nasıl?"
"En yakın kafe nerede?"
"Hava alanına yol tarifi ver"

Gün boyunca ihtiyacınız olan yardımı alın

Asistan sayesinde programınızı kontrol edip takviminizi yönetebilirsiniz. Böylece önemli randevuları ve toplantıları unutmazsınız. Yapmanız gereken gündelik işleri tamamlamak için hatırlatıcılar ayarlayıp uyarılar alabilirsiniz. Asistanınız not almayı, zamanlayıcı ayarlamayı, alışveriş listenize ürün eklemeyi ve alarm kurmayı kolaylaştırır.

"Bana her sabah su içmeyi hatırlat"
"Alışveriş listeme yumurta ve ekmek ekle"
"Sabah 7'ye alarm kur"

İnternette arama yapın ve merak ettiklerinizi hemen öğrenin

Dışarıdayken veya evdeyken sorularınızın yanıtlarına hızlıca ulaşabilirsiniz. Gerçek zamanlı hava durumu tahminleri ve güncellemeleri alabilir, nasıl yapılır videoları bulabilir, spor müsabakalarının sonuçlarını öğrenebilir, internette arama yapabilir ya da yurt dışındayken çeviri hizmetinden yararlanabilirsiniz.

"Bu hafta sonu hava nasıl?"
"50 lira kaç dolar yapar?"
"Güncel haberlerde neler var?"

*Google Asistan'ı kullanabilmeniz için cihazınızın mutlaka gereksinimleri karşılaması gerekir (Google Arama 7.11 veya sonraki sürümü ve minimum bellek gereksinimleri).

*Cihazınızda Google Asistan varsa Google Asistan'ı kullanabilmek için bu uygulamayı yüklemeniz gerekmez.


Yayınlanma: